viernes, 6 de mayo de 2016

XIX Mostra de Cinema Jove d'Elx



Amant del cine? Esta setmana el programa d'oci alternatiu, l'Alternactiu, de la Regidoria de Joventut et porta la millor mostra del cine jove espanyol, ja que, del 10 al 13 de maig, podràs disfrutar a Elx amb la XIX MOSTRA DE CINEMA JOVE D’ELX.

44 curtmetratges de menys de 15 minuts de 44 jóvens productors i realitzadors de tota Espanya seran els responsables de fer-te viure com a pròpies la seua historia, màgia, no és veritat ? Tots ells, a més, optaran a aconseguir una de les categories del premi, que se s’entregaran, en la Gala de Clausura que se celebrarà el dissabte 14 de maig.

Com digué Polanski “El cine hauria de fer-te oblidar que estàs assentat en una sala de cine”.  Acomoda’t, deixa’t dur… és dimarts 10 de maig, són les 21:00 i estàs en els Cines Odeón, disfruta:


Dimarts 10 de maig

1. Infame de Dennis García (Las Palmas de Gran Canaria) 6’
2. Luna de Marco Fettolini (Madrid) 10’
3. Fishura de Yago Mateo (Vitoria-Gasteiz) 7’
4. Vostok de Miquel Casals (Girona) 13’
5. El club de los 27 de Carlos Solano (Madrid) 4’
6. Una vez de Sonia Guerra (Madrid) 10’
7. Instante de Pablo Díez Domínguez (Madrid) 5’
8. Soñeus. Entre el Capitolio y la 23 de Ricardo Serrano (Sevilla) 4’
9. Hostal Edén de Gonzaga Manso (Madrid) 13’
10. Runner d’Herminio Cardiel (Valladolid) 3’
11. Creo que te quiero de Lucía Forner (Elx) 10’

Dimecres 11 de maig

1. Manías de Santiago Capuz (Madrid) 12’
2. The raku experience  de Mike Tavera (Barcelona) 7’
3. 14 anys i un dia de Lucia Alemany (Traiguera – Castelló) 12’
4. El túnel de Ricardo Yebra (Marbella) 8’
5. Yun-ho de Hermann Swaiss (Cantàbria) 8’
6. Clarke’s Third Law de Javier Valenzuela (València) 7’
7. En contacto de Francisco Javier Montoro (Granada) 3’
8. Cenizo de Jon Mikel Caballero (Pamplona) 9’
9. The idea thief de Dani Álava i Juan Lozano (Tenerife) 3’
10. Cerca del agua te quiero llevar d’Andrea Campos (Elx) 3’
11. Espiral de David Ferrando (Elx) 14’

Dijous 12 de maig

1. La jaula de Nacho Solana (Cantàbria) 11’
2. Tú no eres el más fuerte d’Emilio Yebra (València) 1’
3. El huerto de Pedro H. Lajara (València) 9’
4. Turno de Noche de Vicente Ruiz de León (Madrid) 9’
5. ¡Aúpa, Delibes! de Daniel Rivas (Burgos) 11’
6. L’Encenedor Quàntic de Pau Escribano (Vilanova i la Geltrú – Barcelona) 5’
7. Last memory de Juan Luis Moreno (Màlaga) 9’
8. Shituation d’Olga Alamán (València) 7’
9. Cretinos d’Eduardo Moyano (Ponferrada – Lleó) 15’
10. Yaya crochet de Joaquín Villalonga (Sevilla) 2
11. Friendzone d’Abel Viudes (Elx) 9’

Divendres 13 de maig

1. Talk 2 stalk de Chavanel Fraile (Las Palmas de Gran Canaria) 9’
2. Ada de Max Larruy i Tulio Ferreira (Barcelona) 5’
3. Classmate de Javier Marco (Alacant) 10’
4. Aceite rancio de David Heredia (Jaén) 13’
5. Y mañana Navidad d’Héctor Rull (Barcelona) 8’
6. No et tiris, encara de Marta Gastón (Barcelona) 14’
7. Still shining de Ramón González Verdugo 2’ 
8. La hora del té d’Antonio Ledesma (Requena – València) 8’
9. De vuelta de Gabriel Dorado (Toledo) 13’
10. Falame do silencio de Lois Blanco (Santiago de Compostel•la) 13’
11. Paradís de Jaume Quiles (Elx) 10’

Dissabte 14 de maig

Cloenda: Selecció de curts Programa Curts CULTURARTS IVAC 2015 i Lliurament de Premis


L'entrada serà gratuïta limitada a l'aforament del cinema. T'esperem!!


No hay comentarios:

Publicar un comentario